×

منوی بالا

منوی اصلی

منوی فوتر

پونِل در سه راهی انزلی و تالش و خلخال قرار دارد و مردم آن کشاورز و دامدار هستند. جاده جدید خلخال به پونل یکی از جاذبه های توریستی و گردشگری محسوب میشود که در فصل بهار و تابستان و پاییز گردشگران بسیاری از این جاده دیدن می‌کنند. پونل نه تنها از قدیمی ترین روستاهای شهرستان […]

پونِل در سه راهی انزلی و تالش و خلخال قرار دارد و مردم آن کشاورز و دامدار هستند. جاده جدید خلخال به پونل یکی از جاذبه های توریستی و گردشگری محسوب میشود که در فصل بهار و تابستان و پاییز گردشگران بسیاری از این جاده دیدن می‌کنند. پونل نه تنها از قدیمی ترین روستاهای شهرستان رضوان شهر بلکه یکی از قدیمی ترین روستاهای استان گیلان با جمعیتی بالغ بر پنج هزارنفر، بالای ۱۲۰۰ خانوار در چند قدمی شهر رضوان شهر پرجمعیت ترین روستای شهرستان محسوب می شود.
Punel is a village in Khoshabar Rural District, in the Central District of Rezvanshahr County, Gilan Province, Iran.
عکس از @faridgolafshan.photography


پونل ، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان رضوان‌شهر در استان گیلان ایران است که در مسیر جاده آن تا روستای ارده مناظر زیبایی از جنگل های شمال را می توان مشاهده نمود.

گزارش تصویری ییلاق های پونل و زندانه در ارتفاعات گیلان

به دلیل قرار گرفتن زندانه در ارتفاعات تالش-گیلان اکثرا پوشیده از مراتع سرسبز و زیباست. جمعیت زندانه در فصل سر بسیار کم است ولی در فصل گرم به دلیل مهاجرت به ارتفاعات و همچنین جذب توریست در این منطقه برعکس فصل سرد شلوغ می باشد.

زندانه آرامشی در ارتفاعات گیلان است که برای رفتن به ییلاق باید به سمت جاده پونل به خلخال رفته و حدود ۴۵ کیلومتر از این مسیر را باید در دل کوه‌های زیبا و سر سبز جنگلی طی کنید.

به دلیل قرار گرفتن زندانه در ارتفاعات تالش-گیلان اکثرا پوشیده از مراتع سرسبز و زیباست. جمعیت زندانه در فصل سر بسیار کم است ولی در فصل گرم به دلیل مهاجرت به ارتفاعات و همچنین جذب توریست در این منطقه برعکس فصل سرد شلوغ می باشد.

با توجه به استقبال گردشگر و منطقه توریستی متاسفانه این روستا هنوز محروم از داشتن برق شهری می‌باشد و ساکنین آنجا از موتور برق برای مصارف برقی استفاده می‌کنند.

منبع :» دیار میرزا

دسته بندی: اکوتوریسم, شهرستان رضوانشهر برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد