×

منوی بالا

منوی اصلی

منوی فوتر

حسین‌آباد کالپو، روستایی از توابع بخش میامی شهرستان شاهرود در استان سمنان ایران است. از جاذبهای گردشگری می‌توان به دشت شقایق و جنگلهای زیباو سد زیبای حسین آباد کالپوش اشاره کرد. این روستا از نظر اب و هوا کوهستانی ولی سراسر از چشمهای طبیعی و زیباست ومیتوان گفت زمستانهایی پر برف و یخبندان و پاییزی […]

حسین‌آباد کالپو، روستایی از توابع بخش میامی شهرستان شاهرود در استان سمنان ایران است. از جاذبهای گردشگری می‌توان به دشت شقایق و جنگلهای زیباو سد زیبای حسین آباد کالپوش اشاره کرد. این روستا از نظر اب و هوا کوهستانی ولی سراسر از چشمهای طبیعی و زیباست ومیتوان گفت زمستانهایی پر برف و یخبندان و پاییزی زرد و چشمگیر و تابستانی سرد و بهاری پر باران دارد هر ساله جشنواره شقایق در ماه خرداد در این روستا برگزار می‌شود. شاید کمتر حسین آبادی هست که در تهران کار کفش رو انجام نداده باشد و در حال حاطر چندین تولیدی فعال می‌باشد. دکتر علی عرب و دکترابوالقاسم پیاده کوهسار و دکتر گرایلی و چندین دکترای مشهور از این روستا تقدیم ایران شده‌اند که از دانشگاهای معتبر علمی ایران فارغ‌التحصیل شده‌اند؛ و در حال حاضر مشغول به تدریس در دانشگاهای سمنان و شاهرود هستن. تقریباً از لحاظ کشاورزی سمنان می‌تواند حساب ویژه‌ای روی منطقه کالپوش باز کند که با توجه عدم تمرکز دولت و نطام بر روی بهبود شرایط زندگی مانند هرجای ایران این منطقه هم مظلوم واقع شده‌است و جاده ۱۸۰ کیلومتری به سمت این روستا سالهاس منتطر ترمیم می‌باشد البته از گندمزارها و افتابگردانهای حسین‌آباد نمی‌توان گذشت…

دشت کالپوش در روستای حسین آباد استان سمنان قرار دارد. این منطقه ی سرسبز و جنگلی دارای اراضی بسیار مستعد برای کشاورزی و جنگل کاری است. دشت کالپوش در مجاورت پارک ملی گلستان قرار دارد و جزو این پارک محسوب می شود. این منطقه به لحاظ اقلیمی جزو اقیم نیمه خشک تا نیمه مرطوب محسوب می شود. بخش کالپوش اما هوایی کاملا معتدل دارد.

دشت کالپوش سمنان

دشت کالپوش سمنان

دشت کالپوش سمنان

 

روستای حسین آباد که یکی از گردشگرپذیرترین نقاط استان سمنان و دارای آبشارها، چشمه ها و گونه های درختان جنگلی خاصی است. این روستا هر ساله گردشگران داخلی بیشماری به خود جذب می کند. دشت شقایق و دشت آفتابگردان در این منطقه شهرت جهانی دارد. با فرارسیدن فصل بهار و ماه اردیبهشت این منطقه به رنگ سرخ گل های شقایق در می آید.

دشت کالپوش سمنان

دشت کالپوش منطقه چهار فصل سمنان

دشت کالپوش سمنان

 

مسیر دسترسی به این دشت بعد از گذراندن ۴۶۰ کیلومتر از مسیر تهران به مشهد به شهرستان میامی خواهید رسید. بعد از رسیدن به شهر میامی به سمت شمال تغییر مسیر دهید، به سوی دشت کالپوش مسیر را ادامه دهید. دشت شقایق های کالپوش در حدود ۱۶۰ کیلومتری شمال شهر میامی واقع شده است.

دشت کالپوش سمنان

دشت کالپوش سمنان

 

اگر در فصل بهار نتوانستید به این منطقه سر بزنید، نگران نباشید. شهریور این منطقه به رنگ زرد در می آید. مردم این منطقه در بهار، کاشت گل آفتابگردان به صورت دیمی و آبی را شروع می کنند. گل ها در فصل تابستان به اوج زیبایی خود می رسند. چیزی که این دشت را از دیگر مزارع آفتابگردان متمایز کرده است، دشت های ناهموار و تپه های آبشارگونه است که باعث ایجاد تمایز رنگی بی نظیری می شود.

دشت کالپوش سمنان

دشت کالپوش سمنان

دشت کالپوش سمنان

 

برای دیدن این دشت باید به ۲۲۰ کیلومتری شمال شرقی شاهرود بروید. برای دسترسی به این منطقه نیز باید به شهر زیبای میامی بروید.  از آنجا به سمت شمال تغییر مسیر دهید تا دشت طلایی کالپوش را ببینید.

دشت کالپوش سمنان

منبع:»lastsecond.ir

دسته بندی: اکوتوریسم, جاذبه های روستایی, شهرستان سمنان برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد