×

منوی بالا

منوی اصلی

منوی فوتر

شهرستان بیله سوار این شهرستان در شمال استان و در فاصله ۱۷۱کیلومتری شمال شرق اردبیل در قسمت وسیعی از جلگه حاصلخیز مغان قرار گرفته، ارتفاع متوسط آن از سطح دریا حدود ۹۰ متر و آب و هوای آن در تابستان گرم و در سایر فصول سال معتدل است. به سبب ارتفاع کم از سطح دریا […]

شهرستان بیله سوار

این شهرستان در شمال استان و در فاصله ۱۷۱کیلومتری شمال شرق اردبیل در قسمت وسیعی

از جلگه حاصلخیز مغان قرار گرفته، ارتفاع متوسط آن از سطح دریا حدود ۹۰ متر و آب و هوای آن در تابستان گرم و در سایر فصول سال معتدل است. به سبب ارتفاع کم از سطح دریا و مقدار بارندگی نسبتاً خوب و خاک حاصلخیز از عمده ترین مناطق کشاورزی کشور محسوب می شود، این شهرستان به دلیل مرز مشترک زمینی با جمهوری آذربایجان و گمرک و پایانه مرزی کریدور اصلی ورود اتباع جمهوری آذربایجان به ایران بوده و نقش مهمی در توسعه گردشگری خارجی استان دارد و دارای مرغوب ترین نوع مرتع برای اتراق قسمتی از طوایف ایل شاهسون در پاییز و زمستان می باشد.

جاذبه های تاریخی: کاروانسرای شاه عباسی در منطقه شورگل خروسلو، مزار سربازان گمنام شهریور ۱۳۲۰ در داخل شهر، تپه ایلان جیغ در روستای دمیرچی، قیز قلعه سی( قلعه دختر)

مربوط به دوره اشکانی و ساسانی در بخش مرکزی و مدرسه تاریخی امام خمینی(ره) در داخل شهر

جاذبه های طبیعی: شکارگاه کوه های خروسلو، کشتزارهای زیبای دانه های روغنی و غلات،

پارک جنگلی(تپه نرگس) در داخل شهر، دریاچه شورگل، جنگل های شرکت پارس در ۲۰ کیلومتری بیله سوار، طبیعت گلی بلاغ، سواحل رود ارس و بالهارود.

جاذبه هاب اقتصادی: بازارچه مرزی بیله سوار

صنایع دستی: گلیم بافی، جاجیم بافی، قالیبافی، ورنی بافی، تراش روی شیشه

محصولات کشاورزی: گندم، سویا و عدس

دسته بندی: بیله‌سوار برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد